O Kamill
o-kamill

Marka Kamill

Historia marki Kamill, która początkowo należała do niemieckiej firmy Blendax Group, rozpoczęła się w 1956 roku, kiedy wprowadzono na rynek niemiecki pierwszy krem o przeznaczeniu uniwersalnym. Rok później odnowiono wizerunek Kamill, proponując tym razem specjalistyczny krem do pielęgnacji rąk. W 1969 roku firma poszerzyła swój asortyment o balsam (lotion) do ciała, następnie w 1974 roku o żel pod prysznic. W 1982 roku do serii Kamill dołączył nawilżający krem do twarzy.Druga faza rozwoju marki miała początek w 1987 roku, gdy Blendax Group przeszła pod zarząd Procter & Gamble. W 1991 roku koncern wprowadził na rynek nową ulepszoną formułę kremu do rąk i paznokci Kamill – o przedłużonym 12-godzinnym działaniu.

Po kampanii skoncentrowanej na promocji kremu Kamill do twarzy, rozpoznawalność marki w Niemczech sięgała aż 95%! Lata 1995 i 1996 to okres udoskonalania opakowań i receptury obu kosmetyków. Badania przeprowadzone w Niemczech wskazują, że krem do rąk Kamill jest jednym z najpopularniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych na rynku.

W 1999 roku marka Kamill została zakupiona przez firmę Burnus GmbH, która aktualnie jest jedynym właścicielem marki. Jest to jeden z najpopularniejszych na rynku niemieckim kosmetyków pielęgnacyjnych.

 

burnus

 

Burnus GmbH

W 1907 roku dr Otto Röhm, wybitny niemiecki chemik, założył fabrykę chemiczną Röhm and Haas, w której prowadzono badania nad składem chemicznym plam na ubraniach oraz wynalezieniem sposobu wykorzystania enzymów przy produkcji środków piorących. Eksperymenty zakończyły się sukcesem w 1914 roku, w którym stworzono pierwszy enzymatyczny proszek do prania, symbolicznie ochrzczony przez dr Röhma imieniem Burnus – od nazwy śnieżno białych szat arabskich.

W 1938 roku firma została zarejestrowana jako Burnus GmbH i pod tą nazwą prowadzi działalność do dzisiaj. W ramach prac badawczych firma przez cały czas kontynuowała pracę nad ulepszeniem formuły produktów do czyszczenia i środków piorących.

Specjalizując się w produkcji środków chemii gospodarczej, Burnus GmbH z biegiem lat wprowadzała na rynek kolejne innowacyjne produkty. W latach 70-tych firma rozszerzyła asortyment o kosmetyki pielęgnacyjne, wzbogacając ofertę o kremy do rąk i serie kosmetyków słonecznych.

Obecnie, firma Burnus GmbH oferuje szeroką gamę produktów kosmetycznych, higieny osobistej, chemii gospodarczej, detergentów specjalnego przeznaczenia. Potencjał firmy tworzą uznawane marki takie jak: Litamin, Cliff, Credo, Burti oraz Sibonet. Do ich grona w 1999 roku dołączyła lubiana i popularna seria produktów Kamill. W 2000 roku powstała spółka Burnus Polska, która jest jedynym przedstawicielem firmy i dystrybutorem kosmetyków Kamill w Polsce oraz jednym z liderów na rynku w kategorii „Pielęgnacja Dłoni”

 

Dołącz
do nas na